Microsoft (Hotmail – Outlook) Hesap Kapatma/Silme

Microsoft hesabınızı kapatma

Şunlar için geçerlidir: Microsoft account

Artık ihtiyacınız olmadığından veya ihtiyacınız olmayan yinelenen bir hesap olduğundan bir Microsoft hesabını kapattığınızda Microsoft, iki şeyden emin olmanızı ister. İlk olarak, hesabı kapatan kişinin hesabınızı kötü amaçlı olarak kapatmaya çalışan biri değil siz olmanız. İkinci olarak, daha sonra ihtiyaç duyacağınız önemli hiçbir şey bırakmamanız.

Hesabınızın yanlışlıkla veya kötü amaçlı olarak kapatılmasını engellemek için kimliğinizi ve amacınızı kanıtlamanızı talep edebiliriz. Örneğin, hesap bilgilerinizi unuttuysanız ve güvenlik bilgilerinizi sıfırlamanız gerektiyse hesabınızı kapatmadan önce sizi 30 gün bekletebiliriz.

Microsoft hesabınızı kapattığınızda etkilenecek tüm hizmetleri göz önünde bulundurun. Microsoft hesabınızı kapatınca Outlook posta kutunuz, Skype kimliğiniz ve kişileriniz, OneDrive’da kayıtlı dosyalarınız, Xbox Live verileriniz ve Oyuncu Etiketiniz silinir.

Hesabınızı kapatmadan önce


Hesabınızı kapattığınızda Microsoft ürünlerinde ve kullandığınız hizmetlerde oturum açamazsınız. Hesabınızı kapatmadan önce yarım kalan işlerinizi halledin ve OneDrive’ınızdaki dosyalar, Xbox’taki öğeler, hediye kartlarınızdaki para, Outlook.com’daki e-postalar ve diğer şeyler gibi önemli bir şeyi unutmadığınızdan emin olun. Ayrıca insanlara Microsoft hesabınızdaki e-posta adresi kapandıktan sonra sizinle nasıl iletişim kuracaklarını da bildirmeniz iyi olur.

Hesabınızı kapatmak için


Hazır olduğunuzdan emin olduğunuzda:

  1. Hesabınızı kapatın’a gidin.
  2. Hesabınızda oturum açmanız istendiğinde hesabın silmek istediğiniz hesap olduğunu yeniden kontrol edin. Değilse Farklı bir Microsoft hesabı ile oturum aç’ı seçin.
  3. Sayfada doğru Microsoft hesabının görüntülendiğinden emin olun ve ardından İleri’ye tıklayın.
  4. Listeyi okuyun ve her maddeyi okuduğunuzu onaylamak için onay kutularını seçin.
  5. Neden seçin açılır listesinden hesabı kapatma nedeninizi seçin.
  6. Hesabı kapanmak üzere işaretle’yi seçin.

Kapatmak için hesabınızda oturum açamazsanız Microsoft hesabınızda oturum açamadığınızda konusundan yardım alın.

Hesabınızı kapattıktan sonra


Hesabı kapatma için işaretle düğmesine dokunduğunuzda veya tıkladığınızda Microsoft hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce, fikrinizi değiştirmeniz veya tamamen silinmeden önce hesaptaki bir ögeye erişmeniz gerekmesi olasılığına karşı 60 gün bekleriz.

Bekleme süreci boyunca hesabınız kapanmak üzere işaretlenir ancak hala mevcuttur. Microsoft hesabınızı yeniden açmak isterseniz, bu 60 gün içinde tekrar oturum açmanız yeterlidir. Hesap kapatma süreci iptal edilir ve her şeyi bıraktığınız gibi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir